Sčítání 2021 končí již 11. 5. 2021

Sčítání 2021 končí již 11. 5. 2021. Sečíst se je možné online na internetové stránce www.scitani.cz či prostřednictvím mobilní aplikace. Taktéž je možné pro sečtení vyplnit listinný formulář, který je nutné odnést na pobočku České pošty v Benešově nad Ploučnicí. Do 11. května je možné odeslat formulář prostřednictvím České pošty zdarma. Sčítání obyvatel je povinné. V případě potřeby ohledně pomoci s vyplněním formuláře se mohou obyvatelé obrátit na telefonní číslo 840 304 050.

Podle oficiální tabulky na internetových stránkách Sčítání 2021, které jsou aktuální k 1. 1. 2021, se v Benešově nad Ploučnicí sečetlo 3 682 obyvatel. Na konkrétní tabulku se můžete podívat zde: https://scitani.cz/csu/scitani2021/prubeh-scitani

K čemu je sčítání obyvatel dobré? Výsledky sčítání jsou široce využitelné, např. při přípravě programů bydlení, rozvoji infrastruktury nebo plánování lepší dostupnosti služeb.

Historicky se sčítání obyvatel konalo na území České republiky již ve středověku, kdy sloužilo převážně k vojenským a daňovým účelům. V té době zahrnovalo pouze část obyvatel. „Moderní sčítání“ vyznačující se dodržováním hlavních zásad stanovených mezinárodními statistickými kongresy se datuje k roku 1869. Na sčítání provedená v Rakousku-Uhersku navazují sčítání v době první republiky a postupně i další sčítání provedená do dnešní doby.