ODDÍL SPORT PRO VŠECHNY 

 Součástí MSK je odbor ,,Sport pro všechny´´, který se stará o tři skupiny cvičenců. 

První je nejpočetnější - jsou to dívky a ženy, které tvoří oddíl aerobicu. Scházejí se dvakrát týdně, v pondělí a ve středu vždy od 18 do 19:30 hodin a pod vedením cvičitelky Pavly Růžičkové dobrovolně trápí svá těla při hudbě. Mají k dispozici i různé náčiní - balanční míče, činky, gumy, dřevěné stupínky. 

Druhá skupina - to jsou rodiče a děti. Po několika letech se loni podařilo obnovit jejich pravidelné cvičení. Vedení se ujala Kateřina Sukovatá. I pro ně máme mnoho cvičebních pomůcek - míče, padák, kuželky. 

Třetí skupinu tvoří zkušené cvičenky, z nichž některé cvičí v naší tělocvičně několik desítek let. Scházejí se vždy v pondělí večer a se svými cvičitelkami Drahomírou Hankovou a Annou Veselou cvičí zdravotní cviky, protahování, posilování. 

 Všichni společně v roce 2007 odcvičili 116 cvičebních jednotek ( 1 = 90 minut ) s účastí 1 738 cvičenců. Mimo pravidelného cvičení odbor uspořádal dvě akce. 5.5.07 jsme zorganizovali okresní kolo turisticko branné soutěže ,, Medvědí stezka ´´, při které dvoučlenné hlídky plnily různé vědomostní i sportovní úkoly. Zahájení zajistily mažoretky TJ Březiny. 1.12.07 se konal pochod ,, Peklem s čerty ´´ - čerti opravdu hlídali trasu pochodu a ten největší se staral o pekelný oheň a odměňoval účastníky. 

AEROBIC

Naše aktivita začala jako „cvičení žen s hudbou“, jejíž počátky vznikly s TJ Benar pod vedením paní Jany Jedličkové. Po jejím odchodu v roce 1993 cvičení převzala Pavla Růžičková.

Cílem cvičení je zlepšení tělesné zdatnosti, dobrá funkce plic a srdce, zbavení nadbytečného tuku v těle, zvýšení ohebnosti a pohyblivosti páteře a kloubů. Také setkávání přátel a známých určitě dodá tělu pohodu a optimismus. 

Scházíme se dvakrát týdně v pondělí a středu, vždy od 18.00 hodin v tělocvičně MSK na Sokolském vrchu v průměru dvaceti cvičenek. Cvičíme aerobic, stepaerobic na stupínkách, kicbox, kalanetiku, posilování s nářadím (činky, overbally, gumy), protahování a relaxační cviky.

Sportu zdar